Tenisz

(Utoljára frissítve: 02.07.2021)

1. Mérkőzés nyertese
Ha egy játékos visszalép, vagy diszkvalifikálják az első szett befejezése után, akkor az a játékos számít győztesnek, aki a következő fordulóba továbbjut, vagy akit a mérkőzésbíró győztesnek nyilvánít. Ha az első szett nem fejeződött be, minden fogadás érvénytelenné válik a mérkőzésre.
Ha egy mérkőzés nem természetes körülmények között ér véget, bármely fogadás (a mérkőzésre tett fogadáson kívül), amely nem feltétlenül meghatározott, érvénytelenné válik.
Abban az esetben, ha megváltozik a pályaborítás, a helyszín, vagy a fedett pályát szabadtérire változtatják és fordítva, minden fogadás érvényben marad.
A fogadás tekintetében mindig az a játékos minősül győztesnek, akit a mérkőzésbíró győztesnek nyilvánít és aki hivatalosan továbbjut a következő fordulóba vagy akit a verseny győztesének nyilvánítanak. Ugyanez érvényes a „páros” mérkőzésekre is.

2. Fogadás szettre
A mérkőzés megnyeréséhez szükséges szettek számát be kell fejezni. Ha egy játékos megnyeri a meccset még azelőtt, hogy az összes szett lejátszásra került volna, akkor az arra a meccsre tett összes fogadás a szettre érvénytelenítésre kerül.

3. A jelenlegi szett nyertese (Élő)
Ha egy játékos visszalép a meccstől, még a szett ideje alatt, de a szett még nem fejeződött be, akkor a szett befejezetlennek minősül és a tétek visszaadásra kerülnek.

• Fogadó nyer egyenlőre
Ha egy game befejezésre kerül bármilyen okból adódó félbeszakítást követően, a game a fogadás szempontjából teljesítettnek minősül.
Ha egy game befejezésre kerül a mérkőzésbíró által adott büntetőpontból adódóan, a game befejezettnek minősül. Azonban, ha egy game befejezésre kerül a mérkőzésbíró által kiszabott büntető game-ből adódóan, a játék érvénytelennek számít és minden tét visszaadásra kerül.
Ha egy játékos visszalép egy meccstől, amíg a game még folyamatban van, de a game befejezése előtt, akkor az a game befejezetlennek minősül és minden tét visszajár.
Egy olyan game-re tett fogadások, mely később tie-break lesz, érvénytelenítésre kerülnek.

5. Összes game
Egy mérkőzésen az "összes game"-re tett fogadás egy bizonyos szám felett/alatt lesz, például 21,5 game.
Visszalépés esetén, a fogadások érvénytelenítésre kerülnek, kivéve ha a visszalépés idején az összes game eredménye már meghatározásra került, például ha egy mérkőzés félbeszakad 6-4 4-4-es eredménynél, akkor a 19,5 game felettre/alattra, vagy a kevesebbre megtett fogadások a mérkőzésen győztesként/vesztesként kerülnek kiértékelésre, mivel a mérkőzés befejezéséhez legalább 20 game-nek kellett volna lennie. A champions tiebreak 1 játéknak számít az összes játék fogadásban.

6. Hendikep fogadás
A fogadás a játékosok által megnyert game-eken alapszik egy adott mérkőzésen, például ha egy játékos, aki +2,5 game hendikepet kapott és elveszti a meccset 7-6 7-6-ra, akkor a hendikep fogadás szerint megnyeri a játékot.
Visszalépés esetén, ugyanaz a logika, mely egy szetten belül az összes game-re vagy a mérkőzésre vonatkozik, érvényes a hendikep fogadásokra is. Például, ha egy játékos visszalép 6-4 4-6 4-4-nél; akkor a +/- 2,5 game hendikep fogadások nyertesként/vesztesként kerülnének kiértékelésre, mivel egyik játékos sem nyerhet több mint 2 game-mel. A +/- 1,5 game-re tett fogadások érvénytelenítésre kerülnének, mivel az eredmény nincs meghatározva. A champions tiebreak 1 játéknak számít a játék hendikep fogadásban.

7. Hendikep fogadás szettre
A fogadás azon alapszik, hogy az egyes játékosok hány szettet nyernek egy adott mérkőzésen, például ha egy játékos +1.5 szett hendikeppel rendelkezik és a meccset 6-4 4-6 7-6-ra elveszíti, mégis győztesnek tekinthető a fogadás szempontjából, hiszen hendikeppel rendelkezett.
Visszalépés vagy diszkvalifikáció esetében a fogadások érvénytelenné válnak, kivéve, ha az eredmény már meg lett határozva a visszalépés idejében.
A champions tiebreak 1 játéknak számít a játszma hendikep fogadásban.

8. Visszalépések
Azokat a fogadásokat, melyeket nem lehet természetes végkifejletig játszani anélkül hogy feltétlenül befolyásolnák a fogadás eredményét, a visszalépés során értékelik ki (kivéve a mérkőzés nyertese).
Minden fogadás, mely kiértékelésre vagy meghatározásra került (tehát az eredmény már eldőlt) érvényes a játékos visszalépésének idejében, és ennek függvényében kerülnek kiértékelésre (beleértve a "cash out" fogadásokat is). Minden fogadás, mely nem dőlt el a játékos visszalépésének idejében érvénytelenítésre kerül.
A diszkvalifikációk ugyanannak a kiértékelési szabályzatnak vetendők alá, mint a visszalépések.

9. Szett/Játék/Tie-Break
Egy szett/játék/tie-break azután számít folyamatban lévőnek, hogy az első labda játékba kerül, de a szett/játék/tie-break eredménye nem dől el a szett/játék/tie-break befejezése előtt. Ha lejátszottak egy pontot a tie-break-ben, visszalépés előtt, akkor a "Lesz-e tie break a mérkőzésen" fogadásnál az "Igen" kerül kiértékelésre.

10. Tie-Break
A tie-break egy game-nek számít a fogadás szempontjából. Pl. egy szett, amely 7-6-ra zárul az 13 game-t tartalmaz, és nem 12 game-t + egy tie-break-et.
Ha egy mérkőzés a döntő szett helyett "Mérkőzés tie-break"-kel dől el, akkor a "Mérkőzés tie-break" számít szettnek a fogadás szempontjából.
Azoknál a tenisz meccseknél, melyek a "Mérkőzés tie-break"-et használják (a döntő szett helyett), amennyiben a következő game-nél kiderül, hogy "Mérkőzés tie-break" lesz, a következő fogadásokra megtett tippek érvénytelennek minősülnek:
·         Következő game nyertese
·         Következő game-re fogadás
·         Következő game pontok
·         Következő game egálra áll
Ha a következő game szabályos game lesz, (tehát nem "Mérkőzés tie-break") , akkor a fogadások a szokásos módon kerülnek kiértékelésre.

11. Az 1. szett megnyerése/elvesztése és a mérkőzés megnyerése
Ha bármelyik játékos visszalép a mérkőzéstől az első szett befejezése előtt, a fogadások érvénytelenítésre kerülnek. Ha az első szett befejezésre került, akkor a fogadásnak a mérkőzés részét a mérkőzést megnyerő játékos határozza meg és a fogadások kiértékelésre kerülnek.

12. Félbeszakított mérkőzések
Ha egy mérkőzés félbeszakad vagy elnapolják, a verseny keretein belüli fogadások érvényben maradnak, amíg a meccs befejezésre nem kerül. Ha egy mérkőzés félbeszakad, vagy a mérkőzés másnapig felfüggesztik, az nem ok arra, hogy a fogadás érvénytelenítésre kerüljön.

13. Mérkőzések folytatása (felfüggesztést követően)
Félbeszakítás esetén, a mérkőzés folytatása ismét kínálatba kerülhet, beleértve a félbeszakítás idején az aktuális eredményt. Ez a folytatás egy új mérkőzésnek értendő fogadási szempontból. Ha egy mérkőzés félbeszakad és nem kerül folytatásra, akkor minden fogadás a mérkőzés folytatására (beleértve a félbeszakítás idején aktuális eredményt) érvénytelenítésre kerül.

14. Ki nyer/játszik több game-t a(z) X. fordulóban
A fogadás nyertese az a játékos, aki a legtöbb game-t megnyeri/lejátssza, két játékos összehasonlítását követően a verseny ugyanazon fordulójában. Nem lényeges hogy a két játékosból az egyik megnyeri vagy elveszíti a mérkőzést. Ezen fogadás szempontjából, kizárólag a minden egyes játékos által megnyert/lejátszott game-k számítanak (a tie-break is game-nek számít).

15. Csapatversenyek (Davis-kupa, Fed-kupa, Hopman-kupa, Laver-kupa)
A csapatverseny nyertesére tett minden fogadás érvényes amint az első mérkőzés első labdája játékba kerül. Amennyiben valamelyik csapat visszalép, a fogadás nyertese az a csapat lesz, amely hivatalosan nyertesként kerül megállapításra a felelős irányító testület által.
Ha egy csapat visszalép mielőtt a csapatverseny első mérkőzésének első labdája játékba kerül, minden fogadás érvényét veszti.

16. Végső győztesre/Negyedre/Ágra fogadás
Ha a résztvevő nem indul a versenyen, akkor a rá leadott fogadások érvénytelenek. Ha visszalép vagy diszkvalifikálva lesz a torna kezdetét követően, akkor minden fogadás érvényben marad és a fogadások vesztesként kerülnek elszámolásra.

17. A negyed győztese/Ág győztese
A versenynek be kell fejeződnie, hogy a fogadások érvényben maradjanak.

18. A döntőbe jutás
All-in, run vagy not (lásd végső győztesre fogadás).

19. Cash Out
Minden fogadás, ahol a Cash Out elfogadásra került a visszalépés előtt, kiértékelve marad.
Nincs rá garancia, hogy a Cash Out elérhető marad a mérkőzés egésze alatt (lásd a speciális Cash Out szabályokat alább).

20. Elhalasztott mérkőzések
Ha egy mérkőzés elhalasztásra kerül, a fogadás érvényben marad, ha az új időpont még a verseny vége előttre esik.

A következő speciális fogadási szabályok mellett az általános fogadási szabályok hatályosak. A speciális fogadási szabályok azonban elsőbbséget élveznek az általános szabályokkal szemben. A következő speciális fogadási szabályok mellett az általános fogadási szabályok hatályosak. A speciális fogadási szabályok azonban elsőbbséget élveznek az általános szabályokkal szemben.