Vaterpolo

Poleg naslednjih posebnih pravil za stave veljajo splošna pravila za stave. Posebna pravila imajo prednost pred splošnimi pravili za stave.

1.) Stave 1 2: Če ni določeno drugače, se vse stave poravnajo glede na končni izid, ki vključuje podaljšek in kazenske strele.

2.) Stave na tekmo (1x2): Če ni določeno drugače, se bodo vse stave za tekme poravnavale glede na rezultat ob rednem času.

3.) Zmagovalec 1., 2., 3. in 4. četrtine: Upoštevajo se samo goli, ki so doseženi v tistem delu tekme, na katerega se stava nanaša. Če ni določeno drugače, se pri izidu 4. četrtine podaljški ne upoštevajo.

4.) Prekinjena tekma: Če je tekma prekinjena pred iztekom rednega časa, so vse stave neveljavne, razen za tiste možnosti, ki so bile določene brezpogojno.

5.) Preložena tekma: Stave na odpovedane ali preložene tekme, sklenjene pred predvidenim začetkom, so neveljavne. Vse stave ostanejo v veljavi za vsako tekmo, ki je preložena pred načrtovanim začetkom tekme in se odvija na isti dan (po lokalnem času). Edina izjema so tekme, ki se odvijajo v okviru turnirjev s fiksnimi datumi, npr. olimpijskih iger, finalov evropskih prvenstev itd.

6.) Sprememba prizorišča: Če tekma ne poteka na predvidenem prizorišču, stave ostanejo veljavne. To pravilo velja, če ne pride do zamenjave prizorišča z nasprotnikovim igriščem (ali v primeru mednarodnih tekem, dokler prizorišče ostane v isti državi).

7.) Prvaki divizij: Če je sezona iz kakršnegakoli razloga skrajšana, se vse stave poravnajo glede na prvaka divizije, ki ga objavi ustrezni upravni organ.