Fogadást szerkeszt

1.          Általános részvételi feltételek

1.1      Fogadást szerkeszt csak a labdarúgó mérkőzések esetében érhető el, és ügyfelek erre csak a mérkőzés kezdete előtt adhatják le fogadásaikat.  Fogadást szerkeszt nem elérhető a játék alatt.

1.2      Fogadást szerkeszt esetében nincs kifizetés.

1.3      Fogadást szerkeszt nem kombinálható más Fogadást szerkeszt-tel vagy más multi vagy rendszer fogadással és csak egyedi fogadásként rakható meg.

1.4      Mérkőzésenként legalább kettő és legfeljebb nyolc választás szerkeszthető egy  Fogadást szerkeszt fogadásba.

1.5      Ha a Fogadást szerkeszt egyik kiválasztása lemondásra kerül, akkor a teljes  Fogadást szerkeszt törölve lesz. Például, ha egy gólszerző tipp nem szerepel a mérkőzésen, akkor a teljes fogadást töröljük a többi kiválasztás eredményétől függetlenül.

1.6

1.7

1.8

1.9

1.10   A legmagasabb tét, mely megtehető egy Fogadást szerkeszt fogadások 1000€, vagy ennek megfelelője egy másik pénznemben.

1.11   A legmagasabb kifizetés egy Fogadást szerkeszt fogadás esetében 10 000 € nettó nyeremény.

2.             Általános fogadási szabályok

2.1 Minden fogadás az OPTA által szolgáltatott hivatalos eredmények alapján kerül elbírálásra

2.2 A labdarúgó mérkőzésekre leadott Fogadást szerkeszt fogadások 90 percre és a hosszabbításra érvényesek, kivéve, ha kifejezeten megjelölésre kerül, hogy a fogadás a 2x15 perces hosszabbításra és a büntetőkre is kiterjed.  A mérkőzés ellenőrei állapítják meg, hogy a teljes 90 perc és a hosszabbítás lejátszásra került-e.

2.3 Ha bármely egyéni kiválasztás érvénytelen, vagy egy a fogadásban érintett játékos nem vesz részt a mérkőzésen, akkor a teljes fogadás érvénytelen.

2.4 Bármely nyilvánvaló árazási hiba esetén fenntartjuk a jogot hibás árazású fogadásra leadott tippek törlésére.

2.5 Ha egy mérkőzés félbeszakad, akkor azon fogadások esetében, melyek kimenetele már eldőlt, pl. félidő eredménye vagy az első gólszerzőre leadott fogadás érvényes marad. Minden további fogadás érvénytelen a megszakítás időpontjában érvényes állástól függetlenül. A félbeszakított mérkőzések olyan mérkőzésnek minősülnek, melyek természetes kimenetelére nem derül fény helyi idő szerint éjfélig.  Azon mérkőzések esetében, amikor a játékvezető átmenetileg levezényli a játékosokat a pályáról, de folytatja a fennmaradó percekkel a helyi idő szerint éjfélig, azok nem számítanak fébe szakított mérkőzéseknek.

3.             Fogadás kimenetelének szabályai

3.1 Ki fog nyerni? - Ön a következőre fogad: a mérkőzés eredményére 90 perc és a hosszabbítás után, pl. A csapat, döntetlen vagy B csapat

3.2 Ki lesz a gólszerző? - Ön a következőre fogad: egy a megjelölt játékos szerez gólt mérkőzés bármely szakaszában (90 perc és a hosszabbítás alatt)

• A félbeszakított mérkőzéseken minden olyan játékos, aki a félbeszakítás előtt betalált, győztesnek minősül.
  • Ha a megjelölt játékos nem vesz részt a mérkőzésen, a játékosra leadott fogadások érvénytelenek. Ha a játékos bármikor részt vesz a mérkőzésen, a fogadások érvényesek

3.3 Ki kap lapot? - Ön a következőre fogad: a megjelölt játékos sárga vagy piros lapos figyelmeztetésben részesül 90 perc és a hosszabbítás alatt

• Ha a játékos nem játszik, akkor a rá leadott fogadások érvénytelenek.
  • Csak azok a játékosoknak felmutatott lapok számítanak, melyeket a pályán lévő játékosoknak mutatnak fel a 90 perc és a hosszabbítás alatt. (pl. a vezetőedzőknek, a kispadon ülő játékosoknak vagy a mérkőzés után felmutatott lapok nem számítanak.)

3.4 Szögletek száma? - Ön a következőre fogad: a 90 perc és a hosszabbítás alatt elvégzett szögletek száma a megjelölt szám alatt vagy felett lesz

• Csak a ténylegesen elvégzett szögletek számítanak. Ha egy szögletet újra kell elvégezni, akkor az csak egy szögletnek minősül.

3.5 Büntetőpontok száma? - Ön a következőre fogad: a 90 perc és a hosszabbítás alatt kiosztott büntetőpontok száma a megjelölt szám alatt vagy felett lesz

• Sárga lap = 10 & piros lap = 25. Ha egy játékos 2 sárga lapot kap, és ennek következtében megkapja a piros lapot, akkor a játékos összesen 35 büntetőpontot kap.
  • A 2x15 perces hosszabbítás nem számít be, csakúgy, mint a lapok, melyek a végső sípszó után kerülnek kiosztásra.
  • Csak azok a lapok számítanak, melyeket a pályán tartózkodó játékosoknak osztanak ki. A vezetőedzőnek vagy a kispados cserejátékosoknak felmutatott lapok nem számítanak bele az összesítésbe.

3.6 Mindkét csapat betalál? - Ön a következőre fogad: mindkét csapat legalább egyszer betalál a mérkőzés időtartama alatt (90 perc és a hosszabbítás).

3.7 Mi lesz az eredmény? - Ön a következőre fogad: a mérkőzés végeredményére a rendes játékidő végével, 90 perc és a hosszabbítást követően.

3.8 Gólok száma? - Ön a következőre fogad: gólok száma a mérkőzésen 90 perc és a hosszabbítás alatt:

• A mérkőzésen szerezett gólok száma egy meghatározott szám alatt vagy felett lesz.
  • Pontosan hány gól születik a mérkőzésen, pl. Nincs gól, Pontosan 1 gól, stb.

3.9 Mi más történik? - Ön a következőre fogad: megtörténik-e egy megnevezett esemény a mérkőzésen (90 perc és a hosszabbítás alatt), mint pl.:

• Ítélnek-e meg büntetőt a mérkőzés alatt.
  • Kihagyják-e a büntetőt a mérkőzés alatt. Az elvégzett büntetőből közvetlenül nem születik gól.
  • A büntetőből gól születik a mérkőzésen (90 perc és a hosszabbítás alatt).
  • Szabadrúgásból születik gól a mérkőzés alatt. Minden szabadrúgással kapcsolatos fogadás esetében a gólnak közvetlenül a szabadrúgásból kell születnie. A büntetők nem számítanak.
  • Egy játékost leküldenek a pályáról a mérkőzés során. Csak azok a lapok számítanak, melyeket a játékos akkor kap, amikor még aktívan részt vesz a mérkőzésen. A végső sípszó után felmutatott lapok nem számítanak. Leküldött játékosnak számít minden olyan aktív játékos, aki piros lapot kap, függetlenül attól, hogy ez egy közvetlen piros lap vagy a második sárga lap következményeként kiosztott piros lap-e.
  • Eltalálják-e a kapufát a mérkőzés alatt (minden eredmény az OPTA által rendelkezésre bocsátott adatok szerint kerül elszámolásra).

3.10 Csapat-gólok száma? -  Ön a következőre fogad: egy megjelölt csapat által szerzett gólok száma a mérkőzés során (90 perc és a hosszabbítás), mint pl.:

• A csapat által szerzett gólok száma a mérkőzésen több vagy kevesebb lesz a megadott számnál.
  • A megjelölt csapat által szerzett gólok száma pontosan a mérkőzés során, pl. Nincs gól, A csapat pontosan 1 gól, B csapat pontosan 3 gól, stb. (öngól beleértve)

3.11 Hány góllal nyer a csapat? - Ön a következőre fogad: milyen előnnyel nyeri a mérkőzést a megjelölt csapat 90 perc és a hosszabbítás alatt.

3.12 Büntetőpontok száma csapatonként? - Ön a következőre fogad: a megjelölt csapat/ok büntetőpontjaink száma a meghatározott szám alatt vagy felett lesz 90 perc és a hosszabbítás alatt.

3.13 Szögletek száma csapatonként? - Ön a következőre fogad: a megjelölt csapat/ok által elvégzett szögletek száma a 90 perc és a hosszabbítás alatt a megjelölt szám alatt vagy felett lesz.

3.14 Mi más történik a csapatokkal? - Ön a következőre fogad: megtörténik-e egy megnevezett csapat esemény a mérkőzésen (90 perc és a hosszabbítás alatt), mint pl.:

• Ítélnek-e meg büntetőt a csapatnak a mérkőzés alatt.
  • A megjelölt csapat kihagyja-e a büntetőt a mérkőzés alatt. Az elvégzett büntetőből közvetlenül nem születik gól.
  • A megjelölt csapat értékesíti a büntető a mérkőzés során.
  • A megjelölt csapat egy játékosát leküldik a pályáról a mérkőzés során.  Csak azok a lapok számítanak, melyeket a játékos akkor kap, amikor még aktívan részt vesz a mérkőzésen. A végső sípszó után felmutatott lapok nem számítanak. Leküldött játékosnak számít minden olyan aktív játékos, aki piros lapot kap, függetlenül attól, hogy ez egy közvetlen piros lap vagy a második sárga lap következményeként kiosztott piros lap-e.

3.15 Melyik játékos talál be először? - Ön a következőre fogad: melyik játékos talál be először/utoljára a mérkőzés során (90 perc és a hosszabbítás).

• A fogadások eredményének megállapítására annak megfelelően kerül sor, hogy a melyik játékos szerezte a csapata első/utolsó gólját a mérkőzés során.
  • Öngól nem számít. Ha példásul a megjelölt játékos szerzi az első gólt a mérkőzésen, de az első gól egy öngól volt, akkor a következő gól számít a fogadás elbírálásakor. Ha az Ön által megjelölt játékos szerzi a második gólt, akkor Ön nyert. Ha egy másik játékos szerzi a gólt, akkor Ön vesztett.
  • Ha az Ön által megjelölt játékos nem vesz részt a mérkőzésen, amikor az első gólt szerzik, a fogadás érvénytelenné válik.
  • Ha az Ön által megjelölt játékos részt vesz a mérkőzésen, de nem talál be, akkor a fogadás érvényes.

3.16 Gólok száma játékosonként? - Ön a következőre fogad: egy megjelölt játékos 1+/2+ vagy 3+ gólt szerez a mérkőzésen (90 perc és a hosszabbítás alatt). (öngól nem számít)

3.17 Hogy szerez gólt egy játékos? - Ön a következőre fogad: a gólszerzés módja a megjelölt játékos által a mérkőzés alatt (90 perc és a hosszabbítás), a következő lehetőségekkel (öngól nem számít):

Figyelem: Ha egy rúgás megpattan valakin, aki nem a gólszerző, akkor a fogadás kimenetelét a OPTA eredménye határozza meg.

• Fejes – a megjelölt játékos úgy talál be, hogy a labda a fejről vagy a vállról pattan be, direkt vagy akaratlanul.
  • Szabadrúgás – a megjelölt játékos közvetlenül a szabadrúgásból talál be csapatának
  • A 16-oson kívül – a megjelölt játékos a 16 méteres büntető-területen kívülről talál be csapatának
  • Büntető – a megjelölt játékos értékesíti a büntetőt csapatának

3.18 Ki kap lapot vagy lesz kiállítva?

-          Ön a következőre fogad (a lapok tekintetében): a megjelölt játékos kap sárga vagy piros lapot a mérkőzés alatt (90 perc és a hosszabbítás).

-          Ön a következőre fogad (kiállítás tekintetében): a megjelölt játékos kap piros lapot a mérkőzés alatt. Csak azok a lapok számítanak, melyeket a játékos akkor kap, amikor még aktívan részt vesz a mérkőzésen. A végső sípszó után felmutatott lapok nem számítanak. Leküldött játékosnak számít minden olyan aktív játékos, aki piros lapot kap, függetlenül attól, hogy ez egy közvetlen piros lap vagy a második sárga lap következményeként kiosztott piros lap-e.

• A mérkőzés kezdete előtt, a félidőben vagy a mérkőzés vége után felmutatott lapok nem számítanak.
  • A játékosoknak vagy tisztségviselőknek felmutatott lapok, akik nem tartoznak a 22 aktív játékoshoz, nem számítanak.