Galski športi

Poleg naslednjih posebnih pravil za stave veljajo splošna pravila za stave. Posebna pravila imajo prednost pred splošnimi pravili za stave.

1.) Stave na zmagovalca Vse stave so veljavne, ne glede na dolžino sezone, deželni ali kvalifikacijski format.

2.) Stave na tekmo Če ni navedeno drugače, se vse stave na galske športe poravnajo le za redni del tekme (vklj. s dodatkom); podaljšek se ne upošteva, če to ni navedeno. Če stava izrecno vključuje podaljšek in se tekma po podaljšku konča z neodločenim izidom, so stave neveljavne. Stave se poravnajo le v skladu z uradnimi rezultati zveze GAA (Gaelic Athletics Association). Če katera od ekip ne igra, so stave neveljavne. Če se prizorišče tekme spremeni, sklenjene stave ostanejo veljavne, če domača ekipa ostane domača ekipa. Če se domača in gostujoča ekipa za navedeno tekmo zamenjata, so prvotno sklenjene stave neveljavne. Stave na preložene tekme so neveljavne, razen če se tekme prerazporedijo in odigrajo v roku 24 ur po prvotnem začetku. Stave na opuščene tekme so neveljavne, razen če je rezultat že določen.

3.) Stave na tekme (vklj. z alternativami) Za poravnavo stav se uporabi končni rezultat tekme (gol = 3, točka = 1).

4.) Dvojni rezultat (5 možnosti) Če je rezultat ob polčasu in/ali koncu tekme neodločen, se vsi ostali rezultati vrednotijo kot zmagovalna napoved.

5.) Strelec prvega gola/strelec zadnjega gola/strelec gola Avtogoli se ne upoštevajo. Če je prvi gol avtogol, se za to stavo upošteva strelec drugega gola. Če je zadnji gol avtogol, se za to stavo upošteva strelec predzadnjega gola. Strelec prvega gola/strelec gola (ekipa) - tekmovalec, ki se tekme udeleži kot zamenjava po doseženem prvem golu, ali igralec, ki se tekme ne udeleži, se vrednoti kot netekmovalec. Strelec zadnjega gola - igralec, ki se tekme ne udeleži, se vrednoti kot netekmovalec. Strelec gola - igralec, ki se tekme ne udeleži, se vrednoti kot netekmovalec.

6.) Prva akcija za točke/zadnja akcija za točke v 1. polčasu/prva akcija za točke v 2. polčasu/prve točke v 2. polčasu/zadnja akcija za točke/ekipa, ki bo prva dosegla točke Vključuje: free, penalty, 65/45, sideline cut/kick. Avtogoli se upoštevajo.

7.) Stave na polčas Pri stavah na polčas mora biti zadevni polčas zaključen, razen če je rezultat za to vrsto stave že določen.

8.) Ekipa, ki bo dosegla 1. gol Avtogoli se upoštevajo.

9.) Obe ekipi bosta dosegli vsaj 1 gol Avtogoli se upoštevajo.

10.) Stave na skupno število golovAvtogoli se upoštevajo za poravnavo naslednjih stav: skupno št. stav na tekmi, skupno št. golov domače/gostujoče ekipe, skupno št. golov (6 možnosti), št. golov domače/gostujoče ekipe (5 možnosti)

11.) Prvi gol in rezultat Zmagovalna ekipa je tista, ki tekmo dobi in doseže prvi gol/ne doseže gola/prejme prvi gol. Avtogoli se upoštevajo.

12.) Skupno št. točk - sodo/liho Za določitev zmagovalca se uporabi skupno število točk obeh ekip. Če je skupno število točk 0, so stave neveljavne.

13.) Skupno št. točk ekipe Stava se poravna glede na skupno število točk, ki jih doseže ekipa. Če ekipa doseže 0 točk, so stave neveljavne.

14.) Ekipa, ki bo dosegla naslednji gol Na voljo ni nobena možnost.

15.) Kdo bo prvi dosegel 10/15/20/25 točk? Zmaga ekipa, ki prva doseže 10/15/20/25 točk (vključno z goli)?

16.) Vodilna ekipa po 20/30/40 itd. minutah - live Stava se poravna glede na rezultat ob določenem času. Primer: pri stavi na vodilno ekipo po 20 minutah tekme se upošteva rezultat po 20:00 min tekme. Če se tekma pred koncem opusti, so vse stave neveljavne, razen če je rezultat za poravnavo že določen.

17.) Stave na 10 minut - live Če se določeno 10-minutno obdobje ne zaključi, so stave neveljavne, razen če je rezultat za to vrsto stave že določen.

18.) Zmagovalna prednost/zmagovalna prednost (5 možnosti) Na voljo je stava na neodločeno.

19.) Število 45 yardov/65 yardov Stava se poravna glede na dodeljeno število 45 yardov (65 yardov za hurling), ne glede na to, če so doseženi ali ne.

20.) Najboljši strelec sezone Zmaga igralec, ki v času tekmovanja All-Ireland Championship (vklj. s kvalifikacijami) doseže največ točk. Stave so neveljavne, če se igralec ne udeleži vsaj ene tekme (vklj. s kvalifikacijami).

21.) Dosežek ekipe Pri tej stavi je treba napovedati točno stopnjo, ko ekipa izpade iz tekmovanja ali točno končno uvrstitev ekipe.

22.) Ekipa, ki se bo uvrstila dlje Če obe ekipi izpadeta na enaki stopnji, se uporabi pravilo "Dead Heat". Deželna tekmovanja se ne upoštevajo. Zmaga ekipa, ki v kvalifikacijah in izločilnih bojih doseže boljšo uvrstitev.

23.) Kdo se bo kvalificiral/kdo bo dvignil pokal/kdo bo dobil tekmo/kdo bo zmagal v podaljšku Za poravnavo stave se upošteva morebitni podaljšek.