Hokej na ledu

(Zadnja posodobitev: 19.10.2021)

Poleg naslednjih posebnih pravil za stave veljajo splošna pravila za stave. Posebna pravila imajo prednost pred splošnimi pravili za stave.

1.) Datum: Za veljavnost stav, ki se nanašajo na "ameriški hokej na ledu" (NHL, AHL, UHL, WHL, OHL in hokejska liga Quebec Major Junior), morajo biti vse tekme odigrane na predviden koledarski dan (na prizorišču) in na predvidenem prizorišču.

2.) Podaljšek: Podaljšek (vključno z naknadnimi kazenskimi streli) velja za vse stave, če ni navedeno drugače. V primeru kazenskega strela se zmagovalni ekipi pripiše en gol, in to velja za vse stave, kjer je to primerno.

3.) Igralni čas: Če je tekma prekinjena pred uradnim izidom, za uradni izid velja izid, dosežen po:

• "55" minutah igre v "ameriškem hokeju na ledu" (NHL, AHL, UHL, WHL, OHL in hokejska liga Quebec Major Junior);
  • "60" minutah igre v "neameriškem hokeju na ledu".

Če ni določeno drugače, velja to pravilo za vse vrste stav.

4.) Stave 1 2: Če ni določeno drugače, se vse stave poravnajo glede na končni izid, ki vključuje podaljšek in kazenske strele.

5.) Linija ploščka: Linija ploščka je stava, pri kateri ena izbira dobi handicap. Rezultat, ki se uporabi za izplačilo, je rezultat tekme, prilagojen za linijo handicapa, ki je na voljo takrat, ko je sklenjena stava. Na primer Tampa Bay +1,5 proti Calgary -1,5, rezultat Tampa Bay 2—3 Calgary. Tampa Bay zmaga pri handicapu. Podaljšek velja za vse linije ploščka.

6.) Skupni goli/goli moštva: Skupni rezultat tekme je seštevek golov obeh moštev vključno s podaljški. Preteči mora najmanj 15 minut uradnega časa v tretji četrtini, da so stave veljavne, razen če je skupni čas že pretekel. V primeru, da je skupni seštevek golov točna ponudba, vendar ni ponujena nobena točna cena, se povrnejo vsi vložki.

7.) Tekma do X golov: Zmaga moštvo, ki prvo doseže navedeno število golov. Ta stava vključuje podaljške in vse naknadne kazenske strele. V primeru kazenskih strelov se zmagovalnemu moštvu pripiše en gol.

8.) Kateri igralec bo dosegel prvi gol?: Če igralec ne stopi na igrišče, preden je dosežen prvi gol, se vrednoti kot "non-runner". To pomeni, da so vse stave na tega igralca neveljavne. Podaljški se ne upoštevajo. Če se tekma prekine, veljajo stave za rezultate, ki so že bili doseženi.

9.) Ponudbe za igralce: Zadevni igralci se morajo obleči, da so stave veljavne. Podaljški veljajo za vse stave s ponudbo, razen tistih, ki temeljijo na določenih četrtinah tekme. Preteči mora najmanj 15 minut uradnega časa v prvi četrtini, da so stave veljavne.

10.) Zmagovalec prve, druge ali tretje tretjine: Upoštevajo se samo goli, ki so doseženi v tisti tretjini tekme, na katero se stava nanaša. Če ni določeno drugače, se pri izidu tretje tretjine podaljški ne upoštevajo. Pravila za izenačen izid veljajo za stave za četrtino z najvišjim rezultatom.

11.) Stava na gol (pravilni izid): Če je končni izid drugačen od tistih, ki so ponujeni kot stavna možnost, se vse stave ovrednotijo kot "izgubljene".

12.) Če je izid stave na zmago, na skupni izid ali na handicap neodločen in za te možnosti ni ponujenih kvot, so vse stave neveljavne.

13.) Redne točke v sezoni: Vse ekipe morajo odigrati vse redne tekme sezone, da so stave veljavne. Če se sezona iz kakršnegakoli razloga skrajša, so vse stave neveljavne, razen če je že dosežena najvišja stavna možnost. V tem primeru so vse stave veljavne.

14.) Koliko 2- ali 5-minutnih kazni bo dodeljenih v X. tretjini? Za to stavo vsaka 2-minutna ali 5-minutna kazen šteje kot 1 kazen. Primer: če se dodeli 3 x 2-minutna kazen, je pravilna napoved "Manj kot 3,5", če pa se dodeli 2 + 2-minutna kazen, ta šteje kot 2 x 2 minuti. Če se torej dodeli 1 x 5-minutna, 1 x 2-minutna in 2 + 2-minutna kazen, je pravilna napoved "Več kot 3,5". Vse kazni, ki se začnejo pred začetkom določene tretjine, veljajo za predhodno tretjino. Če se 2-minutna kazen torej podeli med 1. premorom, ta velja za 1. tretjino.

15.) Preostanek rednega dela/preostanek X. tretjine: Ta stava se ovrednoti glede na izid tekme med sklenitvijo stave in koncem rednega dela/tretjine. Pravilna napoved je teoretični izid tekme, kot da bi bil ta ob sklenitvi stave 0:0. Trenutni izid ob sklenitvi stave je prikazan v opisu stave ("Preostanek rednega dela - trenutni izid 1:2"). Če se tekma torej konča z izidom 2:3, je pravilna napoved neodločen izid. Stava "Preostanek X. tretjine" se ovrednoti temu primerno.

16.) Stava na skupno število doseženih točk – "Grand Salami"/NHL: Stava se nanaša na skupno število točk na vseh tekmah, odigranih na določen dan. Upoštevajo se samo tekme, odigrane na izbrani dan (v skladu z razporedom severnoameriške hokejske lige NHL). Če je katerakoli tekma prestavljena ali so po objavi začetnih kvot programu dodane nove tekme, so vse stave neveljavne. Stave so neveljavne tudi, če se katera od tekem prekine. Točke, pridobljene v podaljšku, so vključene. V primeru kazenskih strelov se zmagovalnemu moštvu pripiše en gol.

17.) Igra All Star: Vsaka tekma traja 20 minut, da so stave veljavne, pa mora biti odigrana celotna tekma. Podaljšek se upošteva pri vseh stavah. Zmagovalec All Star je moštvo, ki zmaga v finalu

18.) Prvaki divizij: Če je sezona iz kakršnegakoli razloga skrajšana, se vse stave poravnajo glede na prvaka divizije, ki ga objavi ustrezni upravni organ.

19.) Finalisti: Finalisti so igralci/ekipe, ki se na kakršenkoli način uvrstijo v finale; pri tem se upoštevajo tudi odločitve upravnih organov.

20.) Izjema za igralni čas: Tekme v ruski ligi Liga Pro potekajo 30 minut (3 x 10 minut), kar v tej ligi šteje kot redni del.

21.) Lige "Short Hockey" imajo naveden igralni čas 3x10 ali 3x15 minut. Za te lige je to redni del.