Rugby Union

Poleg naslednjih posebnih pravil za stave veljajo splošna pravila za stave. Posebna pravila imajo prednost pred splošnimi pravili za stave.

1.)Poravnava stave Vse dobljene stave se poravnajo v skladu s kvotami, ki so ob sprejemu stave prikazane na spletni strani. To ne vključuje morebitnih pritožb po tekmi s strani katere od ekip, ki privedejo do kasnejših sprememb rezultata. Za namene teh pravil se polčas določi kot načrtovanih prvih 40 minut prve polovice tekme. Redni del in 80 minut igre se določi kot načrtovanih 80 minut igre prve in druge polovice tekme. Podaljšek se določi kot vsako načrtovano obdobje igre po rednem delu in 80 minutah igre. Vse stave na tekme v rugbyju temeljijo na rezultatu po 80 minutah igre, razen če je določeno drugače ali če je stava že poravnana. Lahko se zgodi, da se po koncu načrtovanih 80 minut igre ponudijo stave na rezultat tekme po podaljšku. Vse stave na podaljšek so neveljavne, če se tekma opusti pred načrtovanim koncem in ni navedeno drugače ali če je stava že poravnana.

2.) Opuščene tekme Vse stave na tekme, ki se opustijo pred koncem 80 minut tekme, so neveljavne, razen če je navedeno drugače ali je stava že poravnana.

3.) Prestavljene/preložene tekme Vse stave na prestavljene tekme so neveljavne, če se tekma ne odigra v roku 48 ur po prvotnem začetku. V tem primeru so stave veljavne.

4.) Sprememba prizorišča Če tekma ne poteka na predvidenem prizorišču, stave ostanejo veljavne. To pravilo velja, če ne pride do zamenjave prizorišča z nasprotnikovim igriščem (ali v primeru mednarodnih tekem, dokler prizorišče ostane v isti državi).

5.) Zmagovalec turnirja (samo redni del sezone) Zmaga stava, ki pravilno napove zmagovalca ligaške lestvice ob koncu sezone.

6.) Zmagovalec turnirja (vključno s končnico) Zmaga stava, ki pravilno napove zmagovalca finala ob koncu sezone. Finale poteka, ko se sezona zaključi z igranjem tekem v končnici.

7.) Stave na tekmo 1 x 2 Zmaga stava, ki pravilno napove zmagovalca tekme ob koncu rednega dela.

8.) 1 2 (brez stave na neodločeno) Zmaga stava, ki pravilno napove zmagovalca tekme ob koncu rednega dela. Če se tekma konča z neodločenim izidom, so stave neveljavne.

9.) 1 2 (rezultat po podaljšku) Zmaga stava, ki pravilno napove zmagovalca tekme ob koncu rednega dela, vključno z morebitnim podaljškom (če je rezultat po rednem delu neodločen).

10.) Stave handicap Zmaga stava, ki pravilno napove zmagovalca tekme ob koncu rednega dela, ko se končni rezultat prilagodi glede na handicap.

11.) Skupno število točk Zmaga stava, ki pravilno napove skupno število točk, ki jih obe ekipi skupaj dosežeta/vsaka ekipa posebej doseže ob koncu prvega polčasa ali po rednem delu - odvisno od ponudbe. Če ni navedeno drugače, se točke iz podaljška ne upoštevajo.

12.) Katera ekipa bo prva dosegla točko/katera ekipa bo prva dosegla točko v 2. polčasu? Zmaga stava, ki pravilno napove, katera ekipa bo kot prva dosegla točko na tekmi/v 2. polčasu rednega dela tekme. Kazenski zadetki se za to stavo upoštevajo. Če je ponujena stava 1 2 in ni doseženih točk, so vse stave neveljavne. Če se tekma pred koncem opusti in nobena od ekip ni dosegla točke, so vse stave neveljavne.

13.) Stava na polčas - konec (dvojni rezultat) Zmaga stava, ki pravilno napove rezultat ob polčasu in ob koncu tekme. Če ni odigranih 80 minut tekme, so stave neveljavne. Možnost "drugi rezultat" se nanaša na neodločen rezultat ob polčasu/koncu tekme.

14.) Prva/naslednja akcija za točke Zmaga stava, ki pravilno napove, če bo naslednja akcija, s katero bodo v rednem delu osvojene točke, zadetek, kazen ali strel z odskoka. Kazenski zadetek šteje kot zadetek, razen če je na voljo posebna stava na "kazenski zadetek". Če pred koncem rednega dela ni izvedena akcija za točke, so vse stave neveljavne, razen če je na voljo stava "brez akcije za točke".

15.) Zadnja akcija za točke Zmaga stava, ki pravilno napove, če bo zadnja akcija, s katero bodo v rednem delu osvojene točke, zadetek, kazen ali strel z odskoka. Kazenski zadetek šteje kot zadetek, razen če je na voljo posebna stava na "kazenski zadetek". Če pred koncem rednega dela ni izvedena akcija za točke, so vse stave neveljavne, razen če je na voljo stava "brez akcije za točke". Potrditve zadetkov se ne upoštevajo. V tem primeru je pravilna napoved "zadetek".

16.) Katera ekipa bo dosegla prvi zadetek? Zmaga stava, ki pravilno napove, katera ekipa bo v rednem delu tekme prva dosegla zadetek. Kazenski zadetki se za to stavo upoštevajo. Če je ponujena stava 1 2 in ni doseženih zadetkov, so vse stave neveljavne. Če se tekma opusti, preden je dosežen prvi zadetek, so vse stave neveljavne, vključno s stavami na "brez doseženega zadetka". Če se tekma opusti, ko je že dosežen prvi zadetek, so vse stave veljavne.

17.) Katera ekipa bo dosegla naslednji zadetek? Zmaga stava, ki pravilno napove, katera ekipa bo v rednem delu tekme dosegla naslednji zadetek. Kazenski zadetki se za to stavo upoštevajo. Če je ponujena stava 1 2 in naslednji zadetek ni dosežen, so vse stave neveljavne. Če se tekma opusti, preden je dosežen naslednji zadetek, so vse stave neveljavne, vključno s stavami na "brez doseženega zadetka".

18.) Katera ekipa bo prva dosegla zadetek v 1. polčasu/2. polčasu? Zmaga stava, ki pravilno napove, katera ekipa bo kot prva dosegla zadetek v 1. polčasu/2. polčasu rednega dela tekme. Kazenski zadetki se za to stavo upoštevajo. Če je ponujena stava 1 2 in ni doseženih zadetkov, so vse stave neveljavne. Če se tekma opusti pred koncem polčasa, na katerega se stava nanaša, in do takrat ni bilo doseženega zadetka, so vse stave neveljavne.

19.) Katera ekipa bo dosegla zadnji zadetek? Zmaga stava, ki pravilno napove, katera ekipa bo v rednem delu tekme zadnja dosegla zadetek. Kazenski zadetki se za to stavo upoštevajo. Če je ponujena stava 1 2 in ni doseženih zadetkov, so vse stave neveljavne. Če se tekma opusti, preden je dosežen zadetek, so vse stave neveljavne, vključno stavami na "brez doseženega zadetka".

20.) Kdo bo dosegel prvi zadetek Zmaga stava, ki pravilno napove, kateri igralec bo v rednem delu tekme prvi dosegel zadetek. Kazenski zadetki se za to vrsto stave ne upoštevajo (razen, če je na voljo posebna stava na "kazenski zadetek"). Stave na igralce, ki se tekme ne udeležijo ali se je udeležijo kot zamenjave, ko je že dosežen prvi zadetek, se ne upoštevajo. Stave na igralce, ki so zamenjani ali izključeni, preden je dosežen prvi zadetek, se poravnajo kot izgubljene. Če je na voljo stava "brez doseženega zadetka" in se tekma konča brez doseženega zadetka, se stava poravna kot dobljena, vse ostale morebitne možnosti pa se poravnajo kot izgubljene. Če stava "brez doseženega zadetka" ni na voljo in se tekma konča brez doseženega zadetka, so vse stave neveljavne. Če se tekma opusti, preden je dosežen prvi zadetek, so vse stave neveljavne, vključno s stavami na "brez doseženega zadetka". Če se tekma opusti, ko je že dosežen prvi zadetek, so vse stave veljavne. Stave na igralca, ki bo dosegel prvi zadetek, se poravnajo v skladu s statistiko in poročilom uradne spletne strani lige/turnirja zadevne tekme. Naknadne spremembe na poravnavo stave ne vplivajo. Čeprav si prizadevamo, da bi za vsako tekmo ponudili izčrpen seznam igralcev, seznami niso dokončni in kot zmagovalci se upoštevajo tudi drugi igralci, če dosežejo zadetek.

21.) Kdo bo dosegel naslednji zadetek? Zmaga stava, ki pravilno napove, kateri igralec bo v rednem delu tekme dosegel naslednji zadetek. Kazenski zadetek se za to vrsto stave ne upoštevajo (razen, če je na voljo posebna stava na "kazenski zadetek"). Stave na igralce, ki se tekme ne udeležijo ali se je udeležijo kot zamenjave, ko je že dosežen naslednji zadetek, se ne upoštevajo. Stave na igralce, ki so zamenjani ali izključeni, preden je dosežen naslednji zadetek, se poravnajo kot izgubljene. Če je na voljo stava "brez doseženega zadetka" in se tekma konča brez doseženega zadetka, se stava poravna kot dobljena, vse ostale morebitne možnosti pa se poravnajo kot izgubljene. Če stava "brez doseženega zadetka" ni na voljo in se tekma konča brez doseženega zadetka, so vse stave neveljavne. Če se tekma opusti, preden je dosežen naslednji zadetek, so vse stave neveljavne, vključno stavami na "brez doseženega zadetka". Če se tekma opusti, ko je že dosežen naslednji zadetek, so vse stave veljavne. Stave na igralca, ki bo dosegel naslednji zadetek, se poravnajo v skladu s statistiko in poročilom uradne spletne strani lige/turnirja zadevne tekme. Naknadne spremembe na poravnavo stave ne vplivajo. Čeprav si prizadevamo, da bi za vsako tekmo ponudili izčrpen seznam igralcev, seznami niso dokončni in kot zmagovalci se upoštevajo tudi drugi igralci, če dosežejo naslednji zadetek.

22.) Kdo bo dosegel zadetek na tekmi Zmaga stava, ki pravilno napove, kateri igralec bo v rednem delu tekme dosegel zadetek. Kazenski zadetki se za to vrsto stave ne upoštevajo (razen, če je na voljo posebna stava na "kazenski zadetek"). Stave na igralce, ki se tekme ne udeležijo, so neveljavne. Stave na igralce, ki se udeležijo katerega koli dela tekme, so veljavne. Če se tekma opusti, so vse stave neveljavne, vključno s stavami "brez doseženega zadetka". Izjema so stave na igralce, ki so do takrat že dosegli zadetek. Stave na igralca, ki bo dosegel zadetek, se poravnajo v skladu s statistiko in poročilom uradne spletne strani lige/turnirja zadevne tekme. Naknadne spremembe na poravnavo stave ne vplivajo. Čeprav si prizadevamo, da bi za vsako tekmo ponudili izčrpen seznam igralcev, seznami niso dokončni in kot zmagovalci se upoštevajo tudi drugi igralci, če dosežejo zadetek.

23.) Skupno število zadetkov na tekmi/skupno število zadetkov vsake od ekip Zmaga stava, ki pravilno napove skupno število doseženih zadetkov v rednem delu tekme. Če se tekma opusti, so vse stave neveljavne. Za to stavo se upoštevajo tudi kazenski zadetki.

24.) Skupno število zadetkov v 1. polčasu/2. polčasu Zmaga stava, ki pravilno napove skupno število doseženih zadetkov v enem od 40-minutnih polčasov (vključno s prekinitvami). Če se tekma opusti, so vse stave neveljavne. Za to stavo se upoštevajo tudi kazenski zadetki.

25.) Skupno število zadetkov/točk/rdečih kartonov/rumenih kartonov/strelov z odskoka v skupini tekem/na turnirju Zmaga stava, ki pravilno napove skupno število zadetkov/točk/rdečih kartonov ali strelov z odskoka v rednem delu skupine tekem. Če se katera koli tekma v skupini opusti, so vse stave neveljavne.

26.) Kdaj bo dosežen prvi/naslednji/zadnji zadetek? Zmaga stava, ki pravilno napove, kdaj bo v rednem delu dosežen prvi/naslednji/zadnji zadetek. Primer: če na tekmi ni dosežen niti en zadetek, se stava na "20:00 min in kasneje/brez zadetka" poravna kot dobljena, stava na "00:00 do 19:59 min" pa kot izgubljena. Če se tekma opusti, preden je dosežen prvi zadetek, so vse stave neveljavne.

27.) Koliko točk bo doseženih med xx:xx in xx:xx min? Zmaga stava, ki pravilno napove, koliko točk bo doseženih v navedenem časovnem obdobju. Če se tekma opusti, so veljavne vse stave, ki so že zaključene in poravnane. Primer: če se tekma opusti po 25 minutah, so stave na časovni obdobji "1-10" in "11-20" veljavne, stave na obdobja 20-30 in naprej pa so neveljavne. V primeru nesoglasja glede časa, ko so bile dosežene točke, se uporabi prikaz ure TV postaje, ki je tekmo prenašala. Te vrste stav so na voljo le za tekme s TV prenosom.

28.) Kdo bo prvi dosegel 10/20/30 točk? Zmaga stava, ki pravilno napove, katera ekipa bo prva dosegla 10/20/30 točk. Če je na voljo možnost 1 2 in nobena od ekip pri stavi "Kdo bo prvi dosegel 10 točk" ne doseže 10 točk, so vse stave neveljavne. Če se tekma opusti, so veljavne vse stave, ki so že zaključene in poravnane. Če pred opustitvijo tekme ni doseženo skupno število točk, so stave neveljavne.

29.) Bo na tekmi dosojen rumeni karton? Zmaga stava, ki pravilno napove, če bo na tekmi dosojen rumeni karton. Za stave se upošteva le redni del. Če se tekma opusti in je bil pred opustitvijo dosojen rumeni karton, so vse stave veljavne.

30.) Bo na tekmi dosojen rdeči karton? Zmaga stava, ki pravilno napove, če bo na tekmi dosojen rdeči karton. Za stave se upošteva le redni del. Če se tekma opusti in je bil pred opustitvijo dosojen rdeči karton, so vse stave veljavne.

31.) Bo na tekmi dosežen strel z odskoka? Zmaga stava, ki pravilno napove, če bo na tekmi dosežen strel z odskoka ali ne. Upošteva se le redni del tekme. Če se tekma opusti in je bil pred opustitvijo dosežen strel z odskoka, so vse stave veljavne.

32.) Stave na skupnega zmagovalca: Če se zaradi nepredvidljivih okoliščin sezona skrajša, se stave poravnajo glede na uradni izid, ki ga razglasi upravni organ tekmovanja. Stave na ekipe, ki ne zaključijo vseh svojih tkem, ostanejo veljavne.