Rögbi

A következő speciális fogadási szabályok mellett az általános fogadási szabályok hatályosak. A speciális fogadási szabályok azonban elsőbbséget élveznek az általános szabályokkal szemben.

A következő szabályok a Rugby League-re, és a Rugby Union-ra is vonatkoznak (hacsak másképp nem szerepel).

1. Fogadás elfogadása: Minden játék esetén elfogadjuk az egyszeri fogadásokat, hacsak másképp nem szerepel. Hacsak másképp nem szerepel, minden rögbi fogadás 80 játékperc után kerül kiértékelésre (vagy a tervezett 14 és 20 perc között a "7s" meccsek esetén), melybe beletartozik a bíró által hozzáadott, sérülésből adódó idő. Ahol a szorzók mind outright, mind hendikep fogadásra elérhetők, ott minden fogadás az outright áron kerül kiértékelésre, hacsak nem kért kifejezetten hendikepet a fogadástétel idején. Azonban, ahol csak hendikep fogadás érhető el, ott minden fogadás a hirdetett hendikep szorzón és feltételek szerint kerül kiértékelésre.

2. Fogadás kiértékelése:
Minden nyertes fogadás a weboldalon megtalálható és a fogadástétel elfogadásakor érvényes szorzók alapján kerül kiértékelésre. Ez nem tartalmazza a játék utáni vitákat bármely csapat részéről, mely megváltoztathatja a meccs végkimenetelét később. Ezen szabályok okán, az első félidő a meccs első 40 perceként határozható meg. A rendes játékidő és a 80 perces játék menetrendszerűen az első és második félidő 80 perces játékaként kerül meghatározásra. Hosszabbításként kerül meghatározásra az a játékidőhöz hozzáadott periódus, mely a rendes játékidő és 80 perces játék után történik. Minden rögbimeccsen történő fogadás a 80 perces játék végén elért pontszámon alapszik, hacsak nem nem képzi más kijelentés tárgyát vagy a fogadás már kiértékelésre került. Szorzók, melyek a meccs hosszabbításában elért pontszámhoz kapcsolódnak, felajánlásra kerülhetnek egy menetrendszerű 80 perces játék végén. Minden fogadás specifikusan a hosszabbításra vonatkozóan érvénytelenítésre kerül, amennyiben a meccs félbeszakad az előre tervezetthez képest, hacsak nem képzi más kijelentés tárgyát vagy a fogadás már kiértékelésre került.

3. Győztes különbség: A győztes különbség meghatározza, hogy a kiválasztott csapat hány ponttal fog NYERNI. A győztes különbségre fogadás nulláról indul, hendikep nem kerül alkalmazásra. A hosszabbítás nem számít bele
Például:
Ha fogadást tett arra, hogy "Anglia 11-20 pontos különbséggel nyer", majd Anglia nyer 27-8-ra, akkor a győztes különbség 19 pont. Tehát az "Anglia 11-20 pontos különbséggel nyer" fogadás lesz a jó tipp. Viszont, ha Anglia 27-18-ra nyer, akkor a győztes különbség csak 9 pont, vagyis az "Anglia 11-20 pontos különbséggel nyer" fogadás veszít. Ebben az esetben, az "Anglia 1-10 pontos különbséggel nyer" lesz a nyerő tipp.

4. Pontos eredmény: A pontos eredmény meghatározza, hány PONTOT szerez a kiválasztott csapat.
A pontos eredményre fogadás nulláról indul, hendikep nem kerül alkalmazásra és arra lehet fogadni, hogy a nevezett csapat hány pontot fog szerezni. A hosszabbítás nem számít bele
Például:
Ha fogadást helyeznek el arra, hogy "Anglia 21-30 pontot fog szerezni", majd Anglia nyer 27-8-ra, akkor ezzel a 27 ponttal az "Anglia 21-30 pontot fog szerezni" fogadások nyernek. Ha azonban Anglia 17-8-ra nyer, akkor ezzel a 17 ponttal az "Anglia 21-30 pontot fog szerezni" fogadások veszítenek. Ebben az esetben, az "Anglia 11-20 pontot fog szerezni" lesz a nyerő tipp.

5. Try-t szerzőre fogadás: A büntetőrúgások nem számítanak. Büntetőrúgás esetén a következő megítélt try lesz kiértékelve. Mindent megteszünk azért, hogy a szorzókat bejegyezzük minden résztvevő játékos esetén. Azonban, a be nem jegyzett játékosokon lévő szorzók kérésre mindig elérhetők lesznek, és azok a játékosok nyertesnek számítanak pontszerzés esetén.

6. Első Try-t szerző játékos:
Mind a Rugby League, mind a Rugby Union esetén, a fogadások érvénytelenek lesznek, ha a játékos az első megszerzett try előtt egyetlen pillanatra sem lépett a pályára. Ha a játékot bármikor félbeszakítják, de az első try már megszerzésre került, akkor minden fogadás érvényben marad. Ha egy mérkőzés félbeszakad úgy, hogy még nem történt try szerzés, akkor minden fogadás érvénytelennek minősül. Büntetőrúgások nem számítanak bele a fogadásba (kivéve, ha a "Büntetőrúgáshoz" van egy specifikus szorzó). Ahol a "Nincs try szerző" opció felajánlásra kerül, mint fogadási lehetőség és a játék try szerzés nélkül zárul, akkor az lesz a nyerő opció és minden további kimenetel vesztesként kerül kiértékelésre ahol alkalmazható. Ha a "Nincs try szerző" opció nem kerül felajánlásra lehetőségként, és nem történt try szerzés, minden fogadás érvénytelenítésre kerül. Az első try szerzőre tett fogadások kiértékelésre kerülnek a statisztikáknak és jegyzőkönyveknek megfelelően a szóban forgó meccs ligájának/versenyének hivatalos weboldaláról. Későbbi változtatások nem másítják meg a kiértékelést. Miközben minden erőfeszítést megteszünk, hogy minden résztvevő számára átfogó lista kerüljön ki minden meccs résztvevőiről, a lista nem aprólékos és más játékosok számítanak győztesnek, ha ők szerzik a Try-t.

7. Bármikor/Utolsó try szerzője:
Mind a Rugby League-ben, mind a Rugby Union-ban a fogadások érvényben maradnak, ha egy játékos részt vesz a játékban, függetlenül attól, hogy mennyit játszik. Pénzt csak akkor térítenek vissza, ha a játékos a meccs semelyik részében nem lép pályára. Ha a mérkőzést félbeszakítják, de az első try már megszerzésre került, minden fogadás érvényben marad. Ha egy mérkőzés félbeszakad úgy, hogy még nem történt try szerzés, akkor minden fogadás érvénytelennek minősül. Büntetőrúgások nem számítanak bele a fogadásba (kivéve, ha a "Büntetőrúgáshoz" van egy specifikus szorzó). Ahol a "Nincs try szerző" opció felajánlásra kerül mint fogadási lehetőség és a játék try szerzés nélkül zárul, akkor az lesz a nyerő opció és minden további kimenetel vesztesként kerül kiértékelésre ahol alkalmazható. Ha a "Nincs try szerző" opció nem kerül felajánlásra lehetőségként, és nem történt try szerzés, minden fogadás érvénytelenítésre kerül. A mérkőzésen a bármikor/utolsó try szerzőjére tett fogadások kiértékelésre kerülnek a statisztikáknak és jegyzőkönyveknek megfelelően, amely információk a szóban forgó mérkőzés bajnokságának/versenyének hivatalos weboldaláról származnak. A későbbi változtatások nem másítják meg a kiértékelést. Miközben minden erőfeszítést megteszünk, hogy minden résztvevő számára átfogó lista kerüljön ki minden meccs résztvevőiről, a lista nem teljes és más játékosok számítanak győztesnek, ha ők bármikor/utolsóként szereznek try-t.

8. Következő try szerzője:
Arra fogadhat, melyik játékos szerzi a következő try-t a meccsen. Csak élőben érhető el. Csak 80 perc (vagy a tervezett 14 - 20 perc a "7s" meccsek esetén), hacsak másképp nem szerepel. Minden olyan játékos, aki részt vett a játékban azelőtt, hogy a következő try megszerzésre kerül, résztvevőnek minősül. A fogadások azokra a játékosokra, akik nem vesznek részt a játékban azelőtt, hogy a következő try megszerzésre kerül, érvénytelennek minősülnek. Ha újabb try nem kerül megszerzésre, akkor a "No Tryscorer" lesz a nyerő fogadás. Ha a "No Tryscorer"-hez nem kerül szorzó felajánlásra, és nem szereznek több try-t, akkor minden fogadás érvénytelennek minősül. Ha a mérkőzést bármikor félbeszakítják és az első try már megszerzésre került, minden fogadás érvényben marad. Ha egy mérkőzés félbeszakad úgy, hogy még nem történt try szerzés, akkor minden fogadás érvénytelennek minősül. A következő try szerzőjére tett fogadások kiértékelésre kerülnek a statisztikáknak és jegyzőkönyveknek megfelelően a szóban forgó mérkőzés bajnokságának/versenyének hivatalos weboldaláról. Későbbi változtatások nem másítják meg a kiértékelést. Miközben minden erőfeszítést megteszünk, hogy minden résztvevő számára átfogó lista kerüljön ki minden meccs résztvevőiről, a lista nem teljes és más játékosok számítanak győztesnek, ha ők szerzik a következő Try-t.

9. 1. try ideje/utolsó try ideje/következő try ideje:
Amennyiben a meccsen egy try-t sem szereznek, az eredmény 80 percnek tekintendő (vagy a tervezett 14 - 20 perc "7s" meccsek esetén). Ezért, ha a fogadási kínálatban például '19 perc és alatta' valamint '20 perc és felette' lehetőség van, akkor az utóbbi kerül győztesként kiértékelésre. A nyerő fogadásoknak előre meg kell jósolnia az első/következő/utolsó try megszerzésének idejét a rendes játékidőben. Például, ha egy meccsen, ahol nem történt try szerzés, akkor a '20:00 perc és utána/Nincs try' opció lesz nyertesként kiértékelve, a '00:00-tól - 19:59 percig' opció pedig vesztes lesz. Ha egy meccs félbeszakad, akkor minden fogadás érvénytelenítésre kerül, kivéve ha az első try-t megszerezték.

10. Wincast (try-t szerző bármikor és a meccs eredménye): A nyeréshez sikeresen meg kell tippelnie, hogy egy játékos 80 perc alatt bármikor (vagy a tervezett 14-20 perc "7s" mérkőzéseken) try-t szerez, valamint a meccs eredményét 80 perc után (vagy a tervezett 14-20 perc "7s" mérkőzéseken). A fogadások addig érvényesek, amíg a kiválasztott játékos részt vesz a meccsen. Ha a kiválasztott játékos nem vesz részt a mérkőzésen, a Wincast fogadások egyszeri fogadásra váltanak vissza, a meccs eredményére. Ha egy meccs a 80 perc befejezése előtt (vagy a tervezett 14-20 perc "7s" mérkőzéseken) félbeszakad, akkor a Wincast fogadásokat a "Try-t szerez bármikor" egyszeri fogadásaként értékelik majd ki, amennyiben a játékos részt vett a mérkőzésen, és így lehetősége volt try-t szerezni.

11. Trycast (az első try szerző játékos és a meccs eredménye): A nyeréshez sikeresen meg kell tippelnie azt a játékost, aki az első try-t fogja szerezni a kiválasztott meccsen, valamint a helyes eredményt a 80 perces játékidő után (vagy a tervezett 14 - 20 perc után "7s" meccsek esetén). Amennyiben a kiválasztott játékos az első try szerzés után csatlakozik a meccshez, vagy nem vesz részt a játékban, a Trycast fogadás egyszeri fogadásra vált vissza, a meccs eredményére. Az első Try szerző céljából a büntetőrúgások nem számítanak, tehát ezen körülmények között a Trycast a következő try szerzője szerint kerül kiértékelésre, valamint a meccs eredménye alapján.
Amennyiben egy meccs félbeszakad a 80 perces játékidő lejárta előtt, és már történt try szerzés, a Trycast fogadások egyszeri fogadásként kerülnek kiértékelésre az "első try szerző" szerint. Ha egy try-t sem szereznek, minden fogadás érvényét veszti.

12. Meccsre fogadás - 2-esély: Válassza ki, melyik csapat nyeri meg a meccset 80 perc alatt (vagy a tervezett 14 - 20 perc alatt "7s" meccsek esetén). Ha a meccs döntetlen, a Dead Heat szabályok lépnek életbe.

13. Meccsre fogadás - 2-esély (Döntetlen nem számít):
Válassza ki, melyik csapat nyeri meg a meccset 80 perc alatt (vagy a tervezett 14 - 20 perc alatt "7s" meccsek esetén). Ha a meccs döntetlen, a fogadások érvényüket vesztik.

14. Meccsre fogadás - 2-esély, hosszabbítással együtt: Válassza ki, melyik csapat nyeri a mérkőzést. Ha a meccs döntetlen 80 perc után (vagy a tervezett 14 - 20 perc után a "7s" meccsek esetén), a fogadások az extra-idő, hirtelen-halál vagy rúgási verseny lejártával aktuális eredményen kerül kiértékelésre.

15. Meccsre fogadás - 3-esély:
Válassza ki, melyik csapat nyeri a meccset 80 perc alatt (vagy a tervezett 14 - 20 perc alatt "7s" meccsek esetén).

16. 20/40/60 perces fogadás: Fogadás arra, hogy ki nyeri a mérkőzést egy bizonyos időben a mérkőzés alatt. A fogadások 19:59 perckor kerülnek kiértékelésre a 20-perces fogadási piac esetében; 39:59 perckor a 40-perces fogadási piac esetében; 59:59 perckor a 60-perces fogadási piac esetében.

17. Időre vonatkozó fogadási piacok: Azok a fogadási piacok, mint például a "Try szerzés 00:00 és 19:59 perc között" és az "Összpontszám 60:00 és 80:00 perc között - Több/Kevesebb" a kiválasztott pontszámok alapján működik, amiket a következő időkeretekben szereznek: 00:00-19:59; 20:00-az első félidő vége, beleértve a hosszabbítást; 40:00-59:59; és 60:00-a rendes játékidő vége (80 perc (vagy a tervezett 14 - 20 perc "7s" meccsek esetén), beleértve a hosszabbítást).

18. Hendikeppek:
A nyerő fogadásoknak előre meg kell jósolnia a meccs győztesét a rendes játékidő végén, miután a végső pontszám beállításra került a hendikep megállapításával.

19. Cashout hendikepek: A static hendikepek elérhetőek lehetnek a Cash Out-ra (a sor nem változik, csak a szorzók), és a Hendikep fogadási piaccal, valamint a Cashout szabályokkal összhangban kerülnek kiértékelésre.

20. Hosszabbításra vonatkozó fogadás: A 'hosszabbítás' egy olyan játékidő, ami a rendes játékidő letelte után (tehát a 80 perces játékidő, plusz a hosszabbítás a 80 perc végén (vagy a tervezett 14 - 20 perc "7s" meccsek esetén)) és a mérkőzés tényleges vége között tart. A hosszabbításba nem tartoznak bele a büntetőrúgások. Minden hosszabbítást érintő fogadási piac, például az összpontszám, vagy az első try ideje, a hosszabbítás kezdetétől indul, és nem értendő bele a rendes játékidő. Ha például a mérkőzés 24-24-re végződik a rendes játékidő lejártával és 10 pontot szereznek a hosszabbítás alatt, akkor a hosszabbítás összpontszáma 10 pontként kerül kiértékelésre.

21. Összes pont:
A nyerő fogadásoknak előre meg kell jósolnia mindkét csapat, vagy az egyik csapat által szerzett pontszámok teljes összegét az első félidő vagy a rendes játékidő végén, a megadott ajánlattól függően. Bármely a hosszabbításban szerzett pont nem számít, hacsak máshogy nincs meghatározva.

22. Első pontszerző csapat / Első pontszerző csapat a 2. félidőben:
A nyerő fogadások kiválasztják az első pontszerző csapatot a mérkőzésen/ második félidőben a rendes játékidőben. A büntetőrúgások beleszámítanak a fogadásba. Ahol 2-esélyes fogadás kerül felajánlásra és nincs pontszerzés, minden fogadás érvénytelenítésre kerül. Ha egy meccs félbeszakad a rendes játékidő vége előtt és egyik csapat sem szerzett pontot, akkor minden fogadás érvénytelenítésre kerül.

23. Félidőre - Végeredményre fogadás (dupla eredmény):
A nyerő fogadásoknak előre meg kell jósolnia az eredményt a félidőben és a játékidő végén is. A fogadások érvénytelenítésre kerülnek, ha a 80 perces játék nem kerül befejezésre. A 'Bármi más' opció a döntetlenhez kapcsolódik félidőben, vagy/és a játékidő végén.

24. Első/Következő pontszerző játék:
A nyerő fogadásoknak előre meg kell jósolnia, hogy a következő pontszerző játék az try, büntetőrúgás vagy drop gól lesz-e a rendes játékidőben. Egy büntetőrúgás try-nak minősül, kivéve, ha egy szorzót kifejezetten egy "Büntetőrúgás"-ra vonatkozóan kínálunk. Ha nincs pontszerző játék a rendes játékidő vége előtt, minden fogadás érvénytelenítésre kerül, kivéve, ha egy szorzó a "Nincs pontszerzés"-re vonatkozik.

25. Utolsó pontszerző játék:
A nyerő fogadásoknak előre meg kell jósolnia, hogy az utolsó pontszerző játék az try, büntetőrúgás vagy drop-gól lesz-e a rendes játékidőben. Egy büntetőrúgás try-nak minősül, kivéve, ha egy szorzót kifejezetten egy "Büntetőrúgás"-ra vonatkozóan kínálunk. Ha nincs pontszerző játék a rendes játékidő vége előtt, minden fogadás érvénytelenítésre kerül, kivéve, ha egy szorzó a "Nincs pontszerzés"-re vonatkozik. A Try átszámítások nem számítanak, ebben az esetben a Try lesz a nyerő opció.

26. Az 1. try-t szerző csapat:
A nyerő fogadások kiválasztják a meccs első try-t szerző csapatát a rendes játékidőben. A büntetőrúgások beleszámítanak a fogadásba. Egy 2-esélyes fogadási ajánlatnál, ha nem szereznek try-t, minden fogadás érvénytelenítésre kerül. Ha egy meccs félbeszakad az első try megszerzését megelőzően, minden fogadás érvénytelenítésre kerül, beleértve a "Nincs try szerzés"-t is. Ha egy meccs félbeszakad az első try szerzést követően, minden fogadás érvényben marad.

27.. Következő csapat, aki try-t szerez:
A nyerő fogadások kiválasztják a meccs következő csapatát, aki try-t szerez a rendes játékidőben. A büntetőrúgások beleszámítanak a fogadásba. Egy 2-esélyes fogadási ajánlatnál, ha nem történik következő try szerzés, akkor minden fogadás érvénytelenítésre kerül. Ha egy meccset félbeszakítanak a következő try szerzést megelőzően, minden fogadás érvénytelenítésre kerül, beleértve a "Nincs try szerzést" is.

28. Az első csapat, aki try-t szerez az 1./2. félidőben:
A nyerő fogadások kiválasztják az első csapatot, aki try-t szerez a rendes játékidő első vagy második félidejében. A büntetőrúgások beleszámítanak a fogadásba. Egy 2-esélyes fogadási ajánlatnál, ha nem szereznek try-t, minden fogadás érvénytelenítésre kerül. Ha egy meccs félbeszakad azelőtt a félidő előtt, amelyre a fogadást tették, és addig nem történt try szerzés, akkor minden fogadás érvénytelenítésre kerül.

29. Az utolsó csapat, aki try-t szerez:
A nyerő fogadások kiválasztják a meccs utolsó try-t szerző csapatát a rendes játékidőben. A büntetőrúgások beleszámítanak a fogadásba. Egy 2-esélyes fogadási ajánlatnál, ha nem szereznek try-t, minden fogadás érvénytelenítésre kerül. Ha egy meccset félbeszakítanak a try szerzést megelőzően, minden fogadás érvénytelenítésre kerül, beleértve a "Nincs try szerzést" is.

Összes try egy meccsen/ Összes try csapatonként:
A nyerő fogadások kiválasztják a meccsen szerzett összes try végösszegét a rendes játékidőben. Abban az esetben ha egy meccset félbeszakítanak, minden fogadás érvénytelenítésre kerül. Ennél a fogadásnál a büntetőrúgásokból szerzett pontok is számítanak.

31. Összes try az 1. félidőben/2. félidőben nyerő fogadások:
Ki kell választani a megszerzett try-ok számát egy 40 perces félidőre vonatkozóan (beleértve a megállításokat is). Abban az esetben ha egy meccset félbeszakítanak, minden fogadás érvénytelenítésre kerül. Ennél a fogadásnál a büntetőrúgásokból szerzett pontok is számítanak.

32. Összes try/pont/piros lap/sárga lap/drop gól több mérkőzésen vagy sorozatban:
A nyerő fogadások kiválasztják a try/pont/piros lap vagy drop gólok összesített számát több mérkőzésen a rendes játékidőben. Abban az esetben, ha a megjátszott mérkőzések bármelyikén a meccset félbeszakítják, a fogadások érvénytelenítésre kerülnek.

33. Hány pont kerül megszerzésre ebben a periódusban, XX:XX perc – XX:XX perc:
A nyerő fogadásoknak előre meg kell jósolniuk a felkínált időkereten belül a megszerzett pontok számát. Abban az esetben, ha egy meccs félbeszakad, minden fogadás érvényes marad, ha már érvényesítésre és kiértékelésre kerültek. Például, ha egy meccs 25 perc után szakad félbe, az '1-10' percben és '11-20' percben tett fogadások érvényben maradnak, a 20-30 és továbbiak pedig érvénytelenítésre kerülnek. Bármilyen pont vitája esetén, a játékot közvetítő televízióállomásnak az órajelét kell figyelembe venni, az ilyen típusú fogadások kizárólag televízión közvetített meccseken kerülnek felajánlásra.

34. Ki éri el előbb a 10/20/30 pontot:
A nyerő fogadásoknak előre meg kell jósolnia azt a csapatot, amelyik eléri elsőként a 10/20 vagy 30 pontot. Ahol egy 2-esélyes opció van és egyik csapat sem szerez például 10 pontot a "Ki éri el előbb a 10 pontot" fogadásban, akkor minden fogadás érvénytelenítésre kerül. Abban az esetben ha a meccs félbeszakad, minden fogadás érvényben marad, ha már elfogadásra és kiértékelésre került, azonban ha az összesített pontokat nem érték el a félbeszakítás előtt, akkor a fogadások érvénytelenítésre kerülnek.

35. Lesz-e sárga lap:
A nyerő fogadásoknak előre meg kell jósolnia, hogy lesz-e sárga lap a meccsen, a fogadások csak a rendes játékidőre érvényesek. Amennyiben egy meccs félbeszakad, minden fogadás érvényben marad, ha a félbeszakítás előtt kiosztásra került egy sárga lap.

36. Lesz-e piros lap:
A nyerő fogadásoknak előre meg kell jósolnia, hogy lesz-e piros lap a meccsen, a fogadások csak a rendes játékidőre érvényesek. Amennyiben egy meccs félbeszakad, minden fogadás érvényben marad, ha a félbeszakítás előtt kiosztásra került egy piros lap.

37. Lesz-e Drop gól:
A nyerő fogadásoknak előre meg kell jósolnia, hogy lesz-e drop gól a mérkőzésen vagy sem, kizárólag a rendes játékidő számít. Amennyiben egy meccs félbeszakad, minden fogadás érvényben marad, ha szereztek drop gólt a félbeszakítás előtt.

38. A meccs legjobbja: A piac a következőképpen kerül kiértékelésre:
a.) A meccs legjobbjával összhangban értékeljük ki a fogadási piacot, akit a kommentátor jelent be a meccs élő közvetítése alatt.
b.) Ha nem történik bejelentés a meccs alatt, a meccs legjobbjának járó díjjal összhangban értékeljük ki a fogadási piacot, amit a meccs élő közvetítése alatt ítéltek oda.
c.) Ha nem ítélik oda a meccs legjobbja díjat a közvetítés alatt, a meccs legjobbja alapján értékeljük ki a fogadási piacot, akit a közvetítő csatorna hivatalos weboldalán jelentettek be. Például, ha a mérkőzést a Sky Sports közvetítette, akkor a hivatalos honlap a www.skysports.com lenne.
Ha a közvetítő hivatalos honlapja nem említ egyetlen játékost sem, mint "A meccs legjobbja" (man of the match), akkor a versenykiírás döntéshozó testületének honlapján található "A meccs legjobbja" alapján zárjuk le a fogadást. Például, az IRB minden nemzetközi Rugby Union esetén, az ERC a European Club Rugby Union versenyek esetén és az NRL az Australian Rugby League esetén.
d.) Abban az esetben, ha két csatorna is sugározza az élő meccset, a következőképp értékeljük ki a fogadási piacot:
"A meccs legjobbja" alapján értékeljük ki a meccset, akit az adott verseny irányító testületének weboldalán jelentettek be. Például, az IRB minden nemzetközi Rugby Union esetén, az ERC a European Club Rugby Union versenyek esetén és az NRL az Australian Rugby League esetén.
e.) Ha nem tudjuk kiértékelni a fogadási piacot a feljebb található módszer alapján sem, akkor minden "A meccs legjobbja" fogadás érvénytelenítésre kerül a fogadási piacon. f.) A fogadások, azokra a játékosokra, akik részt vesznek a meccsen, érvényben maradnak. A fogadások, azokra a játékosokra, akik nem vesznek részt a meccsen, érvénytelenítésre kerülnek.
g.) Kérés esetén szorzót is fel tudunk ajánlani bármely játékos esetén, akik nem kerültek megjelölésre a fogadási piacon.
h.) Bármely jelöletlen játékos nyertesnek számít, ha megkapja a "A meccs legjobbja" címet.

39. Megemelt Multiples: Olyan fogadási piacokat, mint például a "Mindkét játékos try-t szerez" és "Megemelt bármikor try-t szerző dupla" a többszörös fogadásokra értendő megemelt szorzókra vonatkozó Általános Szabályzat alapján értékeljük ki.

40. Legjobb Try szerző és a győztes csapat: Van egy speciális szorzó a verseny legjobb try szerzőjének és a győztes csapatnak, ha holtverseny van a verseny "Legjobb Try szerzője" címért folytatott versenyben, akkor az a speciális fogadás egészére lesz alkalmazva. Például, ha Rieko Ioane lenne a Legjobb Try szerző és Új-Zéland a nyerő csapat 12/1, valamint Rieko Ioane döntetlenre állna egy másik játékossal a Legjobb Try szerző címért, a ½ holtverseny lenne alkalmazandó Rieko Ioane esetén közvetlenül a speciális fogadás teljes tétjére, a következő kiértékelés előtt 12/1-re. A Legjobb Try szerző fogadások egészen addig érvényben maradnak a játékosokra egy adott versenyen, amíg a játékos be van nevezve a csapatba és lehetősége van játszani a megnevezett versenyen.
41. 7s rögbi: A meccseket két 7 - 10 perces periódusban játsszák. A 'Rendes játékidő' tehát a meccs tervezett hossza, melybe nem tartozik bele a hosszabbítás, amit a verseny döntéshozó testülete határoz meg. Minden fogadási piacra: A hosszabbítás nem számít, hacsak másképp nem határoznak.

42. Félbeszakított meccs:
Ha a meccs félbeszakad a 80 perces játékidő lejárta előtt, minden fogadás az adott meccsen érvénytelenítésre kerül, kivéve azokat a fogadási piacokat, melyeket feltétel nélkül határoztak meg. Az "Első Try szerzőjére" a fogadások érvényben maradnak, ha a try már megszerzésre került, amikor a meccs félbeszakad.

43. Elhalasztott meccs:
Ha egy meccset az eredeti kezdési időponttól számított 48 órán belülre elhalasztanak és újraütemeznek, akkor az adott meccsre vonatkozó fogadások érvényben maradnak, kivéve ha azokat kölcsönös egyetértéssel törölték.

44. Helyszínváltozás:
Ha a mérkőzés nem a meghirdetett helyszínen kerül megrendezésre, a fogadás továbbra is érvényben marad. Ez a szabály egészen addig áll, amíg a helyszínt az ellenfél pályájára nem változtatják meg (vagy a nemzetközi mérkőzések esetében, amíg a helyszín ugyanabban az országban marad).

45. Végső - fogadási piacok: Az előre nem látható körülmények miatt, lerövidített szezon esetén, a kiértékelés a versenyt/sorozatot irányító testület által meghirdetett hivatalos eredményen fog alapulni. A fogadások minden olyan csapatra érvényesek maradnak, akik nem fejezik be minden mérkőzésüket.

46. A sorozat győztese (kizárólag alapszakasz):
A nyerő fogadásoknak előre meg kell jósolnia a liga táblázatának nyertesét a szezon végén.

47. A sorozat győztese (rájátszást is beleértve):
A nyerő fogadásoknak előre meg kell jósolnia a szezon fináléja végén a győztest; melyre azután kerül sor, hogy az alapszakaszt követően a rájátszás is eldől.

48. Kiesés:
A fogadás alapját azok a csapatok képezik, amelyek a szezon végén a kiesést eredményező helyeket foglalják el. A fogadás szempontjából a jövőben bármilyen okból esetlegesen bekövetkező változások nem mérvadók.

49. Fogadás az alapszakasz végére: Ezen a fogadási piacon arra lehet fogadni, hogy melyik csapat fog előkelőbb helyen végezni a táblázaton az alapszakasz során. A rájátszásban elért teljesítményeket a kiértékelés szempontjából nem veszik figyelembe.